Kolejni kierujący jednośladami "pod wpływem" zatrzymani

czwartek, 21.7.2022 12:04 121 0

Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz Boguszowa-Gorc tylko w ciągu ostatnich kilku godzin zatrzymali na ulicach miasta oraz powiatu wałbrzyskiego kolejnych kierujących jednośladami, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Pierwszy z mężczyzn poruszał się hulajnogą elektryczną mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierujący rowerem wydmuchał natomiast ponad promil. Obaj sprawcy tych poważnych wykroczeń drogowych ukarani zostali mandatami karnymi w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

Pierwszego z nietrzeźwych kierujących dzisiaj około godziny trzeciej w nocy zatrzymali do kontroli drogowej w Wałbrzychu na ul. Kubeckiego policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy. 45-letni wałbrzyszanin podczas jazdy hulajnogą elektryczną miał w wydychanym powietrzu 2,21 promila alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wystawili mężczyźnie mandat karny kredytowany na kwotę 2,5 tysiąca złotych. W dalszą drogę wałbrzyszanin nie pojechał już jednośladem.

Dzisiaj przed godziną ósmą nad ranem funkcjonariusze Posterunku Policji w Miieroszowie zauważyli mężczyznę jadącego niepewnie na rowerze ulicą Wesołą w Czarnym Borze. Postanowili sprawdzić i jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego również był pijany. 55-latek wydmuchał 1,09 promila alkoholu. Ostatecznie również otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do domu wrócił na własnych nogach.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)