Kolejni kierowcy z cofniętymi uprawnieniami i pod wpływem narkotyków

poniedziałek, 22.6.2020 10:11 640 0

W miniony czwartek policjanci z Wałbrzycha i Głuszycy zatrzymali dwóch kierujących. Jeden z nich - 35-latek - miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a 29-latek był pod wpływem narkotyków. Dodatkowo drugi z zatrzymanych mężczyzn posiadł środki odurzające oraz psychotropowe w miejscu zamieszkania. Teraz za swoje czyny obaj podejrzani odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy, tuż przed godziną 09:00, przy ul. Wańkowicza w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli kierowce mercedesa. W trakcie czynności ustalili, że 35-letni kierujący - mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego - ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W tym samym czasie - tym razem w Głuszycy - funkcjonariusze z tamtejszego komisariatu w wyniku czynności operacyjnych zatrzymali 29-latka kierującego motorowerem. Podczas przeprowadzonej kontroli okazało się, że kierujący prowadzi pojazd pod wpływem narkotyków. Nie było to jednak jedyne przestępstwo jakiego dopuścił się 29-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Policjanci posiadając uzasadnione podejrzenie, że zatrzymany może posiadać narkotyki w mieszkaniu, udali się pod wskazany adres. W miejscu zamieszkania mężczyzny zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany i środki psychotropowe w postaci amfetaminy.
Głuszyczaninowi za posiadanie narkotyków grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem pod ich wpływem sąd może orzec nawet 2 lata więźnia.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz