komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 22 maja 2019

Heleny, Wieslawy

Kolejne spotkania przewodników psów z dziećmi

wtorek, 16.4.2019 09:20 , komentarze: 1 , odsłony: 207
kategorie artykułu:

Policjanci prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzych odwiedzili w poprzednim tygodniu dwie placówki oświatowe i kontynuują działania związane z promowaniem właściwego zachowania się dzieci w stosunku do obcych zwierząt, a także rozmawiają z najmłodszymi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Tym razem przyszła pora na zajęcia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Wałbrzychu oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Jugowicach.

Dzięki przewodnikom psów i obecności czworonoga kolejne dzieci nauczyły się, jak postępować w stosunku do zwierząt, których nie znają, a każdego dnia mogą napotkać na ulicach swoich miejscowości. Policjanci zaprezentowali, jak w pewnym stopniu zneutralizować lub zapobiec pogryzieniu przez agresywnego psa. Pokazali także pozycję, jaką należy przyjąć w sytuacji zagrożenia.

Funkcjonariusze w trakcie prelekcji w wałbrzyskiej placówce rozmawiali z dziećmi dodatkowo o zasadach właściwego spędzania czasu wolnego w domu oraz na podwórku, a także promowali zawód policjanta wśród najmłodszych. Mowa była także o ostrożności przy kontaktach z obcymi osobami i o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię.

W obu spotkaniach udział wzięło blisko 170 przedszkolaków oraz najmłodszych uczniów klas I-III. Podczas zajęć dodatkowo odbyły się specjalnie przygotowane dla dzieci pokazy tresury psa służbowego, a najmłodsi mogli chociaż przez chwilę zostać prawdziwymi policjantami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

Ani jednego psa.
wtorek, 16.04.2019 11:33 autor:

wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
poniedziałek, 20.5.2019 16:41
2
poniedziałek, 20.5.2019 11:03
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE