komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 22 marca 2019

Katarzyny, Boguslawa

Kolejne oszustwo! Tym razem na "wnuczka i adwokata"

środa, 8.8.2018 09:10 , komentarze: 1 , odsłony: 438
kategorie artykułu:

Informujmy osoby starsze o oszustach, którzy mogą zapukać do ich drzwi jako adwokaci lub telefonicznie podać się za „wnuczka”. Wałbrzyscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego, aby nie zostawiali swoich rodziców, bądź dziadków samych z tym problemem. Warto jest z nimi rozmawiać i przekazywać informacje o formach działania przestępców. Być może dzięki takiej reakcji nie stracą oni oszczędności swojego życia.

Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny apelują do mieszkańców miasta oraz regionu, którzy mają w rodzinach osoby starsze, aby poprzez rozmowę informowały seniorów o sposobach działania oszustów. Niestety w zeszły piątek doszło w dzielnicy Podzamcze do kolejnego działania przestępczego na tzw. „wnuczka”.

Kobieta podająca się w rozmowie z 80-latką za jej wnuczkę poinformowała, iż mąż spowodował wypadek drogowy  i potrzebuje gotówki, aby wyjść z więzienia za kaucją. Starsza kobieta nie zdając sobie sprawy, że zostanie oszukana, przekazała wskazanej osobie, która miała być jego adwokatem, 20 tysięcy złotych oraz 600 euro. 

Według relacji 80-latki oszustką była kobieta w wieku około 30 lat o wzroście 160 cm, ubrana w bluzkę letnią koloru ciemnego, spódnicę koloru czarnego, z założonym na głowie kapeluszem typu melonik. 

Jako policjanci kolejny raz zwracamy się z apelem do dzieci oraz wnuków mających w rodzinie osoby starsze. Pamiętajmy!
- Informujmy osoby starsze, aby nie wypłacały gotówki, jeżeli mają jakiekolwiek podejrzenie, że pod drugiej stronie słuchawki mogą kryć się oszuści,
- Tylko świadomość w jaki sposób działają sprawcy, może uchronić osoby starsze przed utratą swoich oszczędności,
- Nie zostawiajmy starszych osób samych z tym problem. Rozmawiajmy na tego typu tematy i informujmy ich o podobnych sytuacjach, o których wcześniej słyszeliśmy lub czytaliśmy,
- Oszuści są bezwzględni, dlatego bardzo ważne, aby przy każdym tego typu podejrzanym telefonie od razu zgłosić zaistniałą sytuację pod numer alarmowy policji 997 i zastosować się do poleceń dyżurnego jednostki.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze


wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
środa, 13.3.2019 09:24
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz