komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 17 stycznia 2020

Antoniego, Rościsława

Kolejne oszustwo na „policjanta” - Policja apeluje o ostrożność!

wtorek, 26.11.2019 09:22 , komentarze: 0 , odsłony: 496
kategorie artykułu:

Wałbrzyska Policja ostrzega przed oszustwami na tzw. „policjanta”. W piątek 22 listopada do 78-letniego mieszkańca Wałbrzycha zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Wmówił seniorowi, że jest funkcjonariuszem policji prowadzącym sprawę oszustw „na policjanta”. Mężczyzna twierdził, że starszy pan będzie kolejną ofiarą oszustów i jeżeli posiada w domu jakieś pieniądze, to trzeba je natychmiast przekazać policjantowi, który je zabezpieczy. Niestety 78-latek uwierzył dzwoniącemu i oddał oszustom wszystkie oszczędności, jakie posiadał w domu.

Aby nie stać się ofiarą oszustów, przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Pamiętajmy, aby nie informować nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności. Tym bardziej nie zaciągajmy jakichkolwiek kredytów.  Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to, czy osoba która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Pamiętajmy również, że policjanci prowadząc swoje działania nie proszą i to telefonicznie o pomoc w ujęciu „nieuczciwych” pracowników banku. Tym bardziej nie nie będą kontaktować się w żadnej ważnej sprawie telefonicznie. POLICJANCI NIGDY NIE PROSZĄ O PRZEKAZANIE IM PIENIĘDZY, KTÓRE MAMY W DOMU. 

Wałbrzyska Policja zwraca się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które dzwoniąc i przedstawiając rożne tragiczne w skutkach opowieści, tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia. 

Przypominamy, że w przypadku odebrania telefonu z prośbą o udzielenie pożyczki należy zawsze:
- Zachować spokój i rozsądek. Pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania.
- Potwierdzić informację u innych członków rodziny.
- Poprosić o osobisty kontakt osoby podające się za naszego krewnego.
- Nie działać w pośpiechu i odłożyć termin udzielenia pożyczki (najlepiej o kilka dni).
- Nie ulegać presji czasu, którą wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel.
- Poinformować o takiej sytuacji Policję dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112, jak i przekazać swoje uwagi i spostrzeżenia swojemu dzielnicowemu .

NALEŻY PAMIĘTAĆ, BY POD ŻADNYM POZOREM NIE PRZEKAZYWAĆ PIENIĘDZY OSOBOM, KTÓRYCH NIE ZNAMY OSOBIŚCIE, JAK I NIE WPUSZCZAĆ ICH DO MIESZKANIA!


źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 13.1.2020 10:05
piątek, 3.1.2020 08:55
2
piątek, 20.12.2019 08:55
środa, 18.12.2019 09:23
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT