Kolejna osoba straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

czwartek, 14.9.2023 10:11 114 0

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo mieszkańców ustawiają się z ręcznymi miernikami prędkości w różnych miejscach na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego, szczególnie uwzględniając rejony przejść dla pieszych oraz skrzyżowań. 13 września podczas prowadzonych działań na sporym przekroczeniu dozwolonej prędkości zatrzymany został 42-latek. Niechlubny rekordzista tego poranka jechał ul. Uczniowską w Wałbrzychu 102 km/h, przy obowiązujących 50 km/h. Podczas kontroli 42-letni wałbrzyszanin utracił uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Otrzymał także mandat karny w kwocie 1500 złotych i 13 punktów karnych.

Przypominamy kolejny raz, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

Przypomnijmy, również że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie nawet do 2,5 tys. złotych, a w przypadku tzw. recydywy drogowej nawet 5 tys. złotych. Kierującemu naliczane są także punkty karne w zależności od skali przewinienia, a przy przekroczeniu prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h funkcjonariusze zatrzymują kierującemu prawo jazdy.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)