Kolejna kobieta usłyszała zarzut oszustwa. 34-latka była również poszukiwana

wtorek, 14.9.2021 09:50 117 0

W wyniku działań operacyjnych i procesowych wczoraj wałbrzyscy policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą tym razem postawili zarzut oszustwa 34-letniej wałbrzyszance, która pod koniec listopada zeszłego roku doprowadziła do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem jedną z firm oferującą pożyczki, a mającą swój oddział w Wałbrzychu. Kobieta dodatkowo była poszukiwana przez mundurowych za wielokrotne wyłudzenie przejazdu środkiem lokomocji.

Funkcjonariusze walczący z przestępczością gospodarczą ustalili, że 30 listopada 2020 roku podejrzana przekazał pracownikowi instytucji udzielającej pożyczek zaświadczenie, w którym zawarte były nieprawdziwe informacje co do zatrudnienia oraz wysokości osiąganych przez nią zarobków. Kobieta otrzymała wtedy kredyt gotówkowy w kwocie 700 złotych, ale nie zamierzała go spłacać. Tym samym działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła firmę do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem.

Funkcjonariusze ustalili również, że 34-latka jest poszukiwana za trzykrotną jazdę na gapę koleją. Dlatego też wałbrzyszanka została osadzona w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy i niebawem zostanie przewieziona do Zakładu Karnego we Wrocławiu, gdzie spędzi najbliższych 15 dni. Dodatkowo kobieta za oszustwo odpowie teraz kolejny raz przed sądem. Jej pobyt w więzieniu może się przedłużyć o 8 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)