Kierujący z sądowym zakazem zatrzymany

wtorek, 22.6.2021 11:56 164 0

Kierującego z sądowym zakazem kierowania pojazdami zatrzymali wczoraj w godzinach wieczornych wałbrzyscy policjanci. Kolejny raz funkcjonariusze przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z naszych ulic. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

28-letni mieszkaniec Wałbrzycha poruszał się samochodem bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany około godziny 20:00 na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu przez policjantów z Ogniwa Wywiadowczego wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu 28-latek ma obowiązujący od kwietnia 2021 do kwietnia 2022 roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy dalsze codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)