Kierujący wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu i miał cofnięte uprawnienia, więc pożegna się ze swoim autem

środa, 10.4.2024 12:30 498 0

9 kwietnia późnym wieczorem jeden z wałbrzyszan zauważył, że kompletnie pijany mężczyzna wsiadł do pojazdu i próbował ruszyć z parkingu przy ul. Palisadowej na Podzamczu. Kiedy tylko samochód zatrzymał się na pobliskiej wiacie i nadarzyła się okazja, świadek ujął przestępcę drogowego, zabrał mu kluczyki do pojazdu i powiadomił o zdarzeniu wałbrzyskich policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu. Okazało się, że 59-latek dodatkowo miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Jego samochód trafił na parking strzeżony.

59-latek wsiadł do pojazdu i chciał ruszyć z miejsca parkingowego, ale zrobił to w taki sposób, że zatrzymał się na stojącej poniżej wiacie. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 23:30. Świadek, widząc kompletnie pijanego mężczyznę, postanowili zareagować i odebrał kierującemu kluczyki, nie pozwalając mu kontynuować jazdy. Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu chwilę później zatrzymali mężczyznę.

Badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, iż kierujący jest kompletnie pijany. 59-latek ledwo trzymał się na nogach, a miał w organizmie 2,42 promila tej substancji. Okazało się, że w 2014 roku decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Teraz za popełnione przestępstwa kierującego czeka więc sprawa sądowa. 59-latek za kratami więzienia może spędzić trzy lata. Grozi mu także dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Jego samochód został odholowany na policyjny parking strzeżony. Jako że był własnością wałbrzyszanina, musi on liczyć się z przepadkiem mienia.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)