Kierujący miał zakaz sądowy, a pasażer pojazdu był poszukiwany za posiadanie sporej ilości tytoniu bez akcyzy

czwartek, 8.12.2022 13:23 131 0

Dzielnicowi pierwszego komisariatu wczoraj wieczorem zatrzymali dwóch mieszkańców sąsiedniego powiatu w wieku 28 i 34 lat. Młodszy z mężczyzn jechał samochodem osobowym pomimo wydanego sądowego zakazu, drugi natomiast – pasażer - był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za posiadanie sporej ilości tytoniu bez akcyzy. 34-latek dzisiaj zostanie przewieziony aresztu śledczego, skąd trafi do jednego z zakładów karnych na terenie naszego kraju.

7 grudnia około godziny 18:30 na ul. Orkana w Wałbrzychu dzielnicowi pierwszego komisariatu postanowili zatrzymać wybrany w toku obserwacji samochód osobowy do kontroli drogowej. Mundurowi podejmując czynności kontrolne od samego początku podejrzewali, że mężczyzna nie powinien siedzieć za kierownicą, co potwierdziło się w trakcie legitymowania. Policjanci ustalili, że 28-latek miał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Świdnicy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Prowadząc czynności na miejscu kontroli drogowej policjanci wylegitymowali również pasażera. W tym przypadku okazało się, że 34-letni mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy celem osadzenia go w zakładzie karnym za posiadanie wcześniej kilkunastu ton tytoniu pochodzącego z nielegalnego źródła. Tym samym drugi z mieszkańców powiatu świdnickiego został zatrzymany i teraz blisko półtora roku spędzi w zakładzie karnym.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)