Kierujący, który jechał po zażyciu narkotyków i posiadał je przy sobie, został zatrzymany przez głuszyckich policjantów

środa, 31.1.2024 14:35 190 0

Policjanci z Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym. Okazało się, że 44-latek był pod wpływem działania środków odurzających. Narkotyki w postaci marihuany miał również w aucie. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających i ich posiadanie grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Minionej niedzieli kilka minut po godzinie 23:00 w Walimiu na ul. Nowa Kolonia, policjanci z Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali do kontroli drogowej 44-latka. W trakcie czynności mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego zachowywał się bardzo nerwowo, w związku z policyjną kontrolą. Kierujący został poddany badaniu narkotesterem, które wykazało, że jest pod działaniem marihuany. Mężczyźnie została pobrana krew do badań.

To nie koniec kłopotów tego kierującego. Podczas kontroli drogowej mundurowi znaleźli w samochodzie środki odurzające. To też była marihuana. 44-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Na drugi dzień śledczy, po zebraniu materiałów, przedstawili mu zarzuty, a mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających i posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)