Kierowca – 3,5 promila alkoholu w organizmie i na zakazie. Pasażer - poszukiwany przez prokuraturę

piątek, 31.12.2021 10:14 252 0

Policjanci z Boguszowa-Gorc  zatrzymali kierowcę, który był nietrzeźwy mając 3,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas kontroli okazało się, że obowiązuje go prawomocny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo podczas kontroli wyszło na jaw, że pasażer z jego auta jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Ostrowie Wielkopolskim.

29 grudnia po godzinie 11:00 w Boguszowie-Gorcach przy ul. Strażackiej funkcjonariusze z tamtejszego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Honda. Samochodem kierował 35-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Do tego sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że mężczyzna kierował autem wbrew sądowemu zakazowi. Zgodnie z decyzją sądu 35-latka obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów od lipca 2020 roku na okres czterech lat.

Jakby tego było mało, to podczas kontroli pojazdu policjanci ujawnili, że siedzący w środku 28-letni pasażer, jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Ostrowie Wielopolskim celem ustalenia miejsca pobytu. Poszukiwany pasażer, chcąc uniknąć zatrzymania naruszył nietykalność cielesną policjanta poprzez uderzenie z pięści w klatkę piersiową i szarpanie za mundur oraz znieważył go słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. Dwóch mieszkańców powiatu ostrowskiego trafiło do policyjnego aresztu.

35-latkowi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa. Mężczyzna musi liczyć się z tym, że obowiązujący go 4-letni zakaz prowadzenia pojazdów zostanie automatycznie wydłużony. Natomiast 28-letni pasażer za popełnione przestępstwo za karty więzienia może trafić nawet na 5 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)