Kierował pod wpływem narkotyków, w samochodzie miał metaamfetaminę i marihuanę

środa, 23.6.2021 11:59 283 0

Wałbrzyscy wywiadowcy wałbrzyskiej komendy zatrzymali 21-letniego kierującego do kontroli. Okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem środków psychotropowych i odurzających. Ponadto funkcjonariusze znaleźli jeszcze w jego samochodzie amfetaminę i marihuanę. Przypomnijmy, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 2. Natomiast, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Ogniwa Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, wczoraj po godzinie 22:00 na ul. Mickiewicza w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli 21-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który kierował pojazdem marki Audi. Okazało się, że 21-letni kierujący jest trzeźwy, a mimo to cały czas w trakcie wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności zachowywał się bardzo nerwowo. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy postanowili sprawdzić powód jego niepokoju. Kierującego poddano badaniu na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych i odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki laboratoryjne.

Ponadto okazało się, że to nie jedyne, co mężczyzna miał na sumieniu. W schowku na drzwiach od strony kierowcy policjanci znaleźli narkotyki w postaci marihuany i metaamfetaminy. Narkotyki zostały zabezpieczone i poddane badaniu, które potwierdziło, że są to substancje niedozwolone. Mundurowi zatrzymali także prawo jazdy młodemu kierowcy.

21-latek noc spędził w policyjnym areszcie, a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

źródło: KP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)