Jedno dachowanie, czterech kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu i kolejny pod wpływem narkotyków

wtorek, 30.11.2021 09:05 624 1

Wałbrzyscy funkcjonariusze w miniony weekend podczas prowadzonych działań "Trzeźwość" zatrzymali w regionie czterech kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Rekordzista – 43-latek - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo w ręce mundurowych wpadł znajdujący się pod wpływem narkotyków 22-latek. 18-latek natomiast doprowadził do dachowania pojazdu. Na szczęście w tym zdarzeniu nikomu nic się nie stało. Przypominamy, że każdy zatrzymany pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu, musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną. 

W piątek przed godziną 21:00 policjanci Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu na ul. Andersa zauważyli jadącego rowerzystę, którego zachowanie wskazywało, iż może być nietrzeźwy. Już po chwili potwierdziło się, że 36-letni wałbrzyszanin znajdował się on pod wpływem alkoholu, a badanie wykazało u niego 0,65 promila tej substancji w organizmie.

Podczas sobotnich działań „Trzeźwość” policjanci ruchu drogowego natomiast przebadali łącznie 337 kierujących. Tylko jeden z nich znajdował się pod wpływem alkoholu. To zatrzymany przed godziną 8:00 28-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który prowadził na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu samochód osobowy. Badanie wykazało w jego organizmie 0,34 promila alkoholu. Sprawcy wykroczenia policjanci odebrali podczas czynności prawo jazdy.

Niedzielna noc to kolejni nietrzeźwi kierujący i jedno poważnie wyglądające zdarzenie. Kompletnie pijany 18-latek jadąc samochodem osobowym ul. Kolejową w Głuszycy zjechał do rowu, a prowadzony przez niego pojazd dachował. Nastolatek miał 0,94 promila alkoholu w organizmie, dlatego też funkcjonariusze ruchu drogowego również zatrzymali młodemu mieszkańcowi Głuszycy prawo jazdy. Jego pojazd trafił na parking strzeżony do dalszych celów procesowych.

Dokładnie w tym samym momencie na ul. Kolejowej, ale w Szczawnie-Zdroju, inni policjanci "drogówki" kontrolowali 43-latka. Mężczyzna okazał się rekordzistą tego weekendu. Wydmuchał 2,11 promila alkoholu. I on utracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

W niedzielę w godzinach porannych policjanci ruchu drogowego na ul. Dąbrowskiego w Wałbrzychu przeprowadzili natomiast działania „Trzeźwy poranek”. Podczas nich przebadali łącznie 251 kierujących i zatrzymali jedną osobę poruszającą się samochodem osobowym, a znajdującą się pod wpływem środków odurzających. Dla potwierdzenia procesowego tego faktu, funkcjonariusze zlecili w placówce medycznej pobranie krwi od 22-latka do badań laboratoryjnych. Wałbrzyszan również pożegnał się z prawem jazdy.

Przypominamy, że nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi w przypadku popełnienia tego typu przestępstwa grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Rowerzyści oraz kierujący znajdujący się w stanie po użyciu alkoholu muszą natomiast liczyć się z wysoką grzywną oraz długotrwałym zakazem kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Mirosław wtorek, 30.11.2021 10:17
Jeden to chyba bezjajeczny, szukał pewnie swoich dzwonów