komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

Jeden zatrzymany jechał w stanie nietrzeźwości, drugi z zakazem kierowania pojazdami

środa, 22.7.2020 12:53 , komentarze: 0 , odsłony: 266
kategorie artykułu:

Mieszkaniec Boguszowa Gorce, który w noc 21/22 lipca w stanie nietrzeźwości postanowił wsiąść do samochodu i wyjechać na drogę, wpadł w ręce miejscowych funkcjonariuszy. Drugi z zatrzymanych tego dnia w Wałbrzychu kierujących jechał natomiast pomimo zakazu wydanego przez sąd. Policjanci ruchu drogowego ustalili, że to ten mężczyzna chwilę wcześniej doprowadził do kolizji drogowej.

Policjanci 21 lipca wyeliminowali kolejnych nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiedli nie mając prawa jazdy lub będąc pod wpływem alkoholu. Tym razem nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce funkcjonariuszy z Boguszowa-Gorc we wtorek po północy na ul. Kasprzaka w tej miejscowości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u 63-latka ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna w trakcie kontroli utracił prawo jazdy i grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Tego samego dnia przed godziną 16:00 – tym razem w Wałbrzychu na ul. Sikorskiego – policjanci ruchu drogowego obsługiwali zdarzenie drogowe, w którym sprawcą był kierujący motorowerem. W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna miał aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. W tym przypadku za popełnione przestępstwo 45-letni mieszkaniec naszego miasta może spędzić za kratami więzienia 5 lata.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.8.2020 09:27
poniedziałek, 3.8.2020 09:32
piątek, 31.7.2020 09:47
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki