Jeden nowy policjant w szeregach Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

piątek, 7.1.2022 12:54 295 0

5 stycznia w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętego policjanta do służby. Akt ślubowania wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu młodszy inspektor Arkadiusz Wojnowski. Wszystkich, którzy chcą się sprawdzić i czują, że Policja to jest właściwe dla nich miejsce zapraszamy więc w nasze szeregi. Policjant to zawód wyjątkowy i prestiżowy. W najbliższych tygodniach, w związku z odejściem kilku doświadczonych funkcjonariuszy na emeryturę, do obsadzenia będą kolejne wakaty, tak więc warto już teraz złożyć wymagane dokumenty i rozpocząć procedurę rekrutacyjną.

W szeregi wałbrzyskiej Policji wstąpił kilka dni temu jeden nowy funkcjonariusz, który w środę o godzinie 11:30 głośno wypowiedział słowa roty ślubowania. Podczas spotkania służbowego policjantowi akt ślubowania wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu mł. insp. Arkadiusz Wojnowski.

Służba w Policji cały czas cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie tylko stabilizacja zatrudnienia oraz wysokie zarobki, ale również możliwość rozwoju i awansu zachęca do wstąpienia w nasze szeregi. Policjant, to zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający, ale i dający wiele satysfakcji, bo szacunek osób, którym niesiemy pomoc, bywa bezcenny. Dzięki służbie w Policji można realnie i osobiście wpłynąć, na to by życie było bezpieczniejsze dla nas, naszych najbliższych i społeczeństwa.

Przypominamy, że służbę w Policji może pełnić obywatel Polski:

  • o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Przy zachowaniu reżimu sanitarnego osoby zainteresowane służbą w Policji mogą osobiście złożyć dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu w dni robocze w godzinach od 8.00 do 15.00. Informacje w tych samych godzinach można uzyskać również telefonicznie pod numerami telefonów 47 87 517 01 lub 47 87 514 86.

W tym roku na Dolnym Śląsku planowanych jest obecnie pięć przyjęć nowych policjantów do służby:

  • 7 marca 2022 r
  • 14 czerwca 2022 r
  • 2 sierpnia 2022 r.
  • 19 września 2022 r.
  • 29 grudnia 2022 r.

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Komentarze (0)