Jeden człowiek - 29 dni - 20 kradzieży

czwartek, 29.1.2015 12:00 3458 2

Policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali nieletniego, który wspólnie z 28-latkiem dopuścili się szeregu kradzieży i włamań. Zdobyty łup sprawcy sprzedawali przygodnym osobom. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali. Wczoraj obaj stanęli przed wymiarem sprawiedliwości. Starszy trafił do aresztu śledczego na trzy miesiące, a 16-latek do Młodzieżowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. 


Policjanci z drugiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o włamaniu do samochodu marki Citroen Berlingo, z którego zginęły różnego rodzaju elektronarzędzia. Straty pokrzywdzony oszacował na ponad 10 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na terenie dzielnicy Nowe Miasto w Wałbrzychu. 

Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców przestępstwa. Policjanci mając dobre rozeznanie w środowisku przestępczym wytypowali 28-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Ponadto podejrzewali, że udział w tym włamaniu brał również znany im 16-latek, dawniej trudniący się drobnymi kradzieżami. Przypuszczenia zajmujących się tą sprawą okazały się trafne. Wczoraj przestępczy duet wpadł w ręce funkcjonariuszy. W trakcie przesłuchania obaj przyznali się do kradzieży z włamaniem. Podczas przeszukania ich mieszkań odzyskano część utraconego mienia. 

Wyszło też na jaw, że nieletni od początku roku dokonał 20 kradzieży i włamań do różnych pomieszczeń gospodarczych. Zatrzymani stanęli już przed wymiarem sprawiedliwości, który wobec starszego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast 16-latek trafił do Młodzieżowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. 

Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Policjanci sprawdzają czy sprawcy nie dopuścili się więcej podobnych czynów. Sprawa jest rozwojowa. 

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

piątek, 30.01.2015 12:06
a na trzeci dzień Pan odpoczął...
xxx czwartek, 29.01.2015 15:22
Pracowity jak mróweczka!