Jan Lityński "Ucieczka do wolności. Autobiografia"

piątek, 24.9.2021 10:50 1184 2

Idealista. Rebeliant. Przyjaciel.

Opowieść Jana Lityńskiego 

29 września w Wydawnictwie Znak ukaże się autobiografia Jana Lityńskiego Ucieczka do wolności. Autobiografia. Prace nad książką przerwała tragiczna śmierć Jana Lityńskiego w lutym 2021 roku.

                       

Świadectwo wielkiej odwagi 

Jan Lityński. Działacz, polityk, opozycjonista. Świadek kluczowych wydarzeń w historii Polski. Więzień polityczny skazany za udział w protestach marca ’68. Człowiek, który walczył w obronie swojego kraju, a potem z wiarą współtworzył go na nowo.

Autorytet.

W zimowe niedzielne popołudnie Fryderyk, ukochany pies Jana Lityńskiego, wbiega na zamarzniętą Narew. Nagle załamuje się pod nim lód. Jan Lityński rusza mu na pomoc. Tonie. Jego nagłej tragicznej śmierci nikt nie mógł się spodziewać. Zakończyła ona pewien rozdział w historii.

Ostatnie lata życia poświęcił pisaniu, które przerwała śmierć. Ucieczka do wolności to niezwykle szczera i intymna, błyskotliwa i pełna niuansów autobiografia człowieka, który całe życie poświęcił innym. Świadectwo niegasnącej odwagi i determinacji w walce o lepsze jutro.

Jan Lityński (1946-2021) – polski polityk, działacz i publicysta. Współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników. Uczestnik wydarzeń marcowych w 1968 roku i obrad Okrągłego Stołu. 

Autorem okładki książki jest Wilhelm Sasnal. 

-----------------------------------------------------------------------------------

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Maschinengewehrschütze piątek, 24.09.2021 19:33
Lityński to pseudonim jego ojca,przedwojennego komunisty żydowskiego pochodzenia.Prawdziwe nazwisko Perl....
piątek, 24.09.2021 20:58
no i? Powinieneś się człowieku podpisać nie jako strzelec, lecz