komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 19 lutego 2020

Arnolda, Konrada

Jakie ogrodzenie wybrać do swojego domu?

wtorek, 11.2.2020 12:20 , komentarze: 0 , odsłony: 136
kategorie artykułu:

Wybór ogrodzenia wokół domu to poważna sprawa, którego konsekwencje pozostaną z domownikami przez najbliższe lata. Zakup ten pociąga za sobą spory wydatek, a wybrane rozwiązanie powinno służyć przez co najmniej 10 kolejnych lat. Czym się kierować, wybierając ogrodzenie do swojego domu? Na jakie warto się zdecydować, żeby potem nie żałować i nie ponosić kosztownych napraw?

Po pierwsze: estetyka

Polacy chcą dziś mieszkać nowocześnie i komfortowo, dlatego często decydują się na nowoczesne i minimalistyczne ogrodzenia panelowe, takie jak te https://palisada.pl/ogrodzenia-panelowe. Modny antracytowy odcień pasuje do nowoczesnych realizacji architektonicznych, ale także do klasycznych brył. Minimalistyczny design sprawdza się przy każdym typie posesji. Ocynkowana stal malowana proszkowo zapewnia dużą żywotność. Poziome tralki ustawione pod kątem, w nieregularnych odstępach dają efekt żaluzji, zapewniając duży poziom prywatności domownikom. Modułowość rozwiązania pozwala szybko dopasować ogrodzenie do potrzeb konkretnego użytkownika i wielkości powierzchni.

Po drugie: poczucie bezpieczeństwa i prywatności

Ogrodzenie domu ma zapewniać domownikom przede wszystkim spokój i bezpieczeństwo. Jeśli cenisz sobie prywatność, wybierz ogrodzenie w postaci pełnego mur lub ogrodzenia z poziomymi tralkami, przez który wścibscy przechodnie czy sąsiedzi nie wypatrzą, jak spędzasz z rodziną lub znajomymi czas w ogrodzie.

Po trzecie: łatwość montażu

Im łatwiejszy i szybszy montaż, tym mniejsze koszty robocizny, a także skrócenie niedogodności odczuwanych przez klienta do minimum. Zdecydowanie szybkie i niekłopotliwe w montażu są modułowe rozwiązania panelowe.

Po czwarte: okres gwarancyjny

Zwykle producenci ogrodzeń zapewniają swoim klientom od 5 do 10 lat gwarancji. Im dłużej, tym oczywiście korzystniej dla odbiorcy końcowego. W razie problemów problem usunie producent w ramach obowiązującej gwarancji.

Po piąte: cena

Budżet jest ważnym elementem projektu pod tytułem „grodzimy dom”. Jednym z najtańszych, dostępnych na rynku rozwiązań jest ogrodzenie z siatki. Nie jest to może najbardziej wyrafinowany i elegancki typ ogrodzenia, ale za to ekonomiczny, trwały i solidny. Idealny w przypadku osób, które mają bardzo duży teren do ogrodzenia i inne rozwiązanie pociągnęłoby za sobą ogromne koszty. Ogrodzenie z siatki to zwykle koszt słupków, fundamentów oraz samej siatki. Przy ekonomicznym podejściu do sprawy pracę można wykonać samodzielnie, przez co odchodzi koszt związany z robocizną.

Po szóste: trwałość materiału

Zakup ogrodzenia to wydatek duży – w zależności od wykorzystanego materiału i powierzchni do ogrodzenia koszt rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Powinien z powodzeniem wystarczyć na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Warto zatem wybrać takie rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się w polskich warunkach pogodowych. Dużym poziomem trwałości cechuje się stal nierdzewna ocynkowana i dodatkowo pomalowana proszkowo na wybrany kolor.

Artykuł powstał we współpracy z palisada.pl
https://cdn.pixabay.com/photo/2016/11/18/17/46/architecture-1836070_960_720.jpg

 

Wasze komentarze

Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki