Jakie meble powinny znaleźć się w biurze?

środa, 3.8.2022 10:35 101

Odpowiednie meble w biurze to postawa dobrze zorganizowanej pracy, która będzie efektywna. Wielu właścicieli firm zdaje się jednak o tym zapominać. Jeśli jesteś jednym z nich lub urządzanie przestrzeni biurowej jeszcze przed Tobą, sprawdź, jakie meble powinny się tam znaleźć. Dowiedz się także, dlaczego jest to tak ważne oraz jak wybrać odpowiednie modele.

Te meble musisz mieć w biurze!

Do najważniejszych mebli, które powinny się znaleźć w niemalże każdym biurze, należą przede wszystkim szafy aktowe. Umożliwiają one przechowywanie ważnej dokumentacji w specjalnych segregatorach na półkach. Dzięki właściwemu ułożeniu nie tylko są tam bezpieczne, ale także dostęp do nich będzie ułatwiony dla właściwych osób. Warto także wiedzieć, że wiele tego typu szaf może być zamkniętych na zamek. To sprawia, że znajdujące się wewnątrz dokumenty na pewno nie trafią w niepowołane ręce.

W biurach ważne są także szafy kartotekowe. Posiadają one szuflady o odpowiedniej wysokości, które, jak sama nazwa wskazuje, umożliwiają segregację kartotek. Dzięki temu znalezienie wybranej z nich nie zajmie więcej niż kilka sekund, co jest bardzo istotne dla efektywnej pracy. Również i taki model szafy może być zamykany na zamek, choć nie jest to regułą.

W nowoczesnych biurach możemy także znaleźć szafy metalowe. Często są one umieszczane w pomieszczeniach socjalnych jako miejsce, w którym pracownicy zostawiają swoje rzeczy. Są one bardzo praktyczne szczególnie podczas zimy, kiedy istnieje konieczność powieszenia kurtki czy parasola. Czasami w takich szafach przechowywane jest także jedzenie, jednak należy wówczas pamiętać o ich odpowiednim oznaczeniu. 

Dlaczego meble w biurze są tak ważne?

Właściwe umeblowanie biura wpływa na:

  • organizację pracy;
  • efektywność pracy;
  • bezpieczeństwo dokumentów;
  • zadowolenie pracowników;
  • pozytywną opinię klientów o firmie, którzy z pewnością zauważą dobrą organizację;
  • wysoki wynik finansowy firmy wynikających z powyższych kwestii.

Jak wybrać odpowiednie meble do biura?

Obecnie w biurach najczęściej wykorzystuje się meble metalowe. Są one lekkie, trwałe i przede wszystkim tańsze od ich drewnianych odpowiedników. Warto więc na nie postawić, wyposażając przestrzeń w pracy. Decydując się na zakup mebli, pamiętaj o tym, aby dopasować je do potrzeb pracowników. Jeśli przechowujecie dużą ilość dokumentacji, wówczas pokaźnej wielkości szafa jak najbardziej się przyda. Masz tylko kilka dokumentów w miesiącu? Niewielki regał zdecydowanie wystarczy. Podczas wyposażania biura ważne jest także miejsce, w którym zaopatrujesz się w meble. Jeśli chcesz mieć gwarancję ich długiej żywotności, kupuj tylko w sprawdzonych miejscach z dużą liczbą pozytywnych opinii.

Podsumowując, choć da się stworzyć biuro bez mebli takich jak szafy na akta czy kilka innych, to zdecydowanie nie będzie to dobrze urządzona przestrzeń. Z tego względu nie wolno o nich zapominać. Jeśli sam/a nie do końca wiesz, jak za ich pomocą zaaranżować to miejsce pracy, najlepiej skontaktuj się z architektem wnętrz.