komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 24 sierpnia 2019

Jerzego, Bartosza

Jak się przygotować do lotu samolotem?

wtorek, 16.7.2019 11:17 , komentarze: 0 , odsłony: 153
kategorie artykułu:

Dawniej loty samolotem nie były zbyt popularne ze względu na wysokie ceny biletów. Obecnie sytuacja diametralnie się zmienia. Bilety są coraz tańsze, a my latamy o wiele częściej. Jednak nadal wiele osób czuje strach przed podróżą samolotem. Większość tych lęków związanych jest z tym, że nie wiedzą, jak dokładnie przygotować się do lotu. Dlatego warto przeczytać nasz mały poradnik, a lęk minie.

Zadbaj o miejsce dla swojego samochodu!

Większość osób na lotnisko wyrusza swoim samochodem, ponieważ jest to najprostsze rozwiązanie. Jednak nie każdy wie, co zrobić ze swoim pojazdem. Najlepszym miejscem będzie parking balice, gdzie nasz samochód będzie całkowicie bezpieczny. Jego główną zaletą jest bliskość lotniska, więc dojazd zajmie nam niewiele czasu. W dodatku parking kraków balice oferuje nam bezpłatny transport na lotniska i z powrotem. To sprawi, że nie będziemy musieli się o nic martwić. Niestety większość z nas jest bardzo zabieganych, a to sprawia, że trudno nam znaleźć czas na rezerwacje miejsca. Nie ma powodu do obaw! Parking na lotnisku balice udostępnia rezerwację online, więc możemy miejsce postojowe zamówić o dowolnej porze. To znacznie ułatwia życie bardzo zabieganym osobom. Nie zapominajmy też, że parking przy lotnisku oferuje miejsca krótko- i długoterminowe. Dlatego nie musimy się martwić, jeśli wyjeżdżamy na dłuższy wyjazd. Nasz samochód na pewno będzie na nas czekał!

Nie zapomnij żadnych istotnych dokumentów!

Samolotem z reguły podróżujemy zagranicę, więc musimy pamiętać o wszystkich niezbędnych dokumentach przed podróżą. Warto zdać sobie sprawę, że w każdym kraju obowiązują zupełnie inne przepisy. Do jednego wystarczy dowód osobisty, do innego potrzebny będzie paszport. Jest też kilka państw, do których musimy mieć wizę. Musimy sobie uświadomić, że nawet jej wyrobienie odbywa się na różne sposoby. Czasami wystarczy ją jedynie wykupić, innym razem czeka nas wizyta w urządzenie i przejście długiej procedury. Dlatego warto się zainteresować się tym dużo wcześniej, bo może się okazać, że zabraknie nam czasu na wyrobienie odpowiednich dokumentów. Musimy wiedzieć, że bez nich nie uda nam się przekroczyć granicy.

Spakuj się umiejętnie!

Pakowanie to bardzo ważna umiejętność! Musimy pamiętać, że w przypadku lotu samolotem jest to o wiele bardziej skomplikowana sprawa. Do samochodu w końcu możemy wziąć taki bagaż, jaki tylko się w nim zmieści. W przypadku lotu samolotem ograniczają nas pewne limity. Przede wszystkim bagaż musi mieć odpowiednie wymiary oraz wagę. W przeciwnym razie będziemy musieli zapłacić za nadbagaż, a to nie są niewielkie kwoty. Dlatego warto dokładnie sprawdzić, czy nasz bagaż spełnia kryteria, w końcu nikt nie przepłacać. Musimy też pamiętać, że pakowanie bagażu podręcznego jest znacznie bardziej skomplikowane. Przede wszystkim musimy się zapoznać z regulaminem linii, którymi lecimy, aby wiedzieć dokładnie, czego nie możemy wnieść na pokład samolotu. Dzięki temu unikniemy wielu nieprzyjemnych sytuacji!

Artykuł powstał we współpracy z orangeparking.pl
https://images.pexels.com/photos/8394/flight-sky-clouds-fly.jpg?auto=compress&cs=tinysrgb&dpr=2&h=750&w=1260

 

Wasze komentarze

wczoraj, 19 godz temu
czwartek, 22.8.2019 13:49
czwartek, 22.8.2019 13:47
czwartek, 22.8.2019 11:07
czwartek, 22.8.2019 10:40
czwartek, 22.8.2019 09:44
czwartek, 22.8.2019 09:19
środa, 21.8.2019 12:27
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
SKUP AUT
SKUP AUT