komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 23 września 2020

Tekli, Boguslawa

Jak i gdzie kupić przewody hydrauliczne?

poniedziałek, 13.5.2019 10:10 , odsłony: 196
kategorie artykułu:

Choć węże hydrauliczne otaczają nas z dosłownie z każdej strony, dla laika pozostają nieznanym i często zupełnie anonimowym elementem tła życia. Dla specjalisty lub inżyniera są one jednak czymś, na czym stoi cały współczesny przemysł. Czym dokładnie są węże hydrauliczne i gdzie najlepiej jest je zakupić?

Czym są węże hydrauliczne?

Przewody hydrauliczne, bo tak często zamiennie nazywa się węże, są to po prostu gumowe przewody, które są odpowiednio wzmocnione, aby w pełni mogły spełniać swoje zadanie. Służą one do transmitowania płynów lub gazów, których celem jest przekazanie mocy lub wprawienie w ruch określonych elementów mechanicznych.

Gdzie są stosowane i jak je dobrać?

Zastosowanie wężów hydraulicznych jest naprawdę niezwykle szerokie. Zdecydowanie najczęściej spotkać je można w szeroko pojętym przemyśle, gdzie pracują w specjalistycznych maszynach i urządzeniach. Równie często można je jednak spotkać w motoryzacji, rolnictwie, budownictwie, a nawet w przemyśle lotniczym. Zależnie od tego, gdzie i jak będą stosowane, muszą one posiadać odpowiednią budowę, ponieważ kluczem do ich poprawnego działania jest pełna szczelność i zabezpieczenie przed wpływem oddziaływania warunków atmosferycznych. Z tego powodu wymienić można, chociażby różnego rodzaju otuliny, które mogą być po prostu oplotem tekstylnym, ale także dodatkowo zbrojonym w 3-warstwowy stalowy oplot.

W jakim celu zakuwa się węże hydrauliczne?

Kluczem jednak do zachowania odpowiedniej szczelności każdego węża hydraulicznego, jest jego właściwe zakucie jeszcze przez sprzedawcę. Zakuwanie węży hydraulicznych to po prostu odpowiednie zabezpieczenie ich końcówek. Polega to najpierw na określeniu długości przewodu, który przecinany jest przez sprzedawcę, a następnie przy pomocy specjalnych złącz i tulei zaciskowych, które zaciskane są przy pomocy specjalistach zaciskarek, zarabiane są niezwykle szczelnie wszystkie końcówki i połączenie przewodów.

Gdzie zrealizować zamówienie?

Operacja zakuwania węzy hydraulicznych jest niezwykle ważna dla poprawności działania całego układu. Dlatego też zakup węży, jak i ich przygotowanie nie może być realizowane przez przypadkową firmę. Zdecydowanie jedną z najlepszych jest przedsiębiorstwo Fluiconnecto, które sprzedaje pojedyncze elementy układów, jak również realizuje gotowe i kompleksowe zamówienia na duże części systemów. Zamówienia na nie zrealizować można na stronie sklepu internetowego, jak też w jednym z dziewięciu oddziałów, które znajdują się na terenie całej polski. Mieszczą się one w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Częstochowie, Tychach, Gliwicach, Łodzi, Mysłowicach/Katowicach i Gdańsku/Gdyni.

 
poniedziałek, 21.9.2020 13:44
poniedziałek, 21.9.2020 11:38
poniedziałek, 21.9.2020 10:31
poniedziałek, 21.9.2020 09:09
czwartek, 17.9.2020 12:48
czwartek, 17.9.2020 12:41
czwartek, 17.9.2020 12:26
środa, 16.9.2020 08:01
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele