Jak dopasować barierki na balkon do stylu nieruchomości?

wtorek, 30.4.2024 10:33 107

Balkon to świetny sposób na to, żeby urozmaicić bryłę domu. Z kolei w budynkach wielolokalowych stanowi mini alternatywę dla ogródka. Jednak niezależnie od lokalizacji nieodzownym elementem tego typu konstrukcji jest barierka. Ona ma gwarantować bezpieczeństwo mieszkańcom. Warto przy tym zadbać o to, aby balustrada pasowała do stylu nieruchomości. Dlatego sprawdź, jakie barierki do balkonu wybrać.

Barierki na balkon, czyli niezbędne dopełnienie nieruchomości

Na rynku można znaleźć szeroki wybór balustrad do balkonów, m.in. drewniane, metalowe, szklane, z tworzywa sztucznego lub ze stali nierdzewnej. Każda z nich jest równie wytrzymała i zapewnia bezpieczeństwo osobom, które przebywają na balkonie. Jednak, którą wybrać?

Drewniane barierki na balkon

Drewniane balustrady mają dość klasyczny design. Dlatego sprawdzą się w większości budynków. Jeśli wybierzesz model w formie poziomych desek, idealnie podkreśli nowoczesny styl nieruchomości. Z kolei balustrady w postaci tradycyjnych płotków lub krzyżyków doskonale będą wyglądać w budynkach w stylu wiejskim, czy górskim. 

Warto jednak pamiętać, że takie barierki wymagają regularnej konserwacji. Inaczej zniszczą się pod wpływem warunków atmosferycznych i przestaną być bezpieczne. Zatem to rozwiązanie jest rekomendowane wyłącznie do budynków jednorodzinnych, gdzie właściciel dba o swój dom.

Nierdzewne balustrady na balkon

Barierki na balkon ze stali nierdzewnej to strzał w 10, jeśli szukasz uniwersalnego rozwiązania do swojego budynku. Takie balustrady mają bardzo minimalistyczny wygląd. Świetnie wyglądają zarówno na konstrukcjach w nowoczesnych budynkach, jak i w tych o bardziej tradycyjnym designie.

Dużą zaletą nierdzewnych balustrad na balkon, np. tych dostępnych na stronie nierdzewnybalkon.pl, jest to, że nie niszczeją mimo ekspozycji na warunki atmosferyczne. Nie rdzewieją, nie tracą swojego wyglądu, ani nie wymagają odnawiania każdego sezonu. Ponadto nierdzewne balustrady można wyginać w różne kształty. A zatem można je zamontować zarówno na balkonach w tradycyjnym, prostokątnym kształcie, jak i na półokrągłych konstrukcjach.

Szklane barierki na balkon

Szklane barierki są niezwykle nowoczesne, zatem będą pasować do nowych brył. Świetnie przepuszczają słońce, więc to dobry wybór do miejsc, które są nieco zacienione. Jednocześnie nie zaburzają aranżacji, ponieważ są przezroczyste. To sprawia, że cały budynek wygląda lekko i modnie. 

Szklane barierki są łatwe do utrzymania w czystości. Są w 100% odporne na działanie warunków atmosferycznych. Nie wymagają konserwacji, jak balustrady z drewna, a zatem sprawdzą się dla osób, które nie mają dużo czasu na zajmowanie się domem. 

Wybór barierek warto dobrze przemyśleć, ponieważ to element, który z daleka rzuca się w oczy! Postaw na sprawdzone rozwiązania i ciesz się komfortem, bezpieczeństwem oraz modnym designem.