komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 20 lipca 2018

Czeslawa, Hieronima

Inteligentne miasto – strategia dla Wałbrzycha

środa, 27.6.2018 08:35 , komentarze: 0 , odsłony: 217
kategorie artykułu:

Prezydent miasta Wałbrzycha Roman Szełemej w ramach prezentacji "The City of Wałbrzych - Strategy for Smart City!" przestawił szereg projektów realizowanych oraz planowanych w zakresie smart cities, które coraz bardziej zbliżają Wałbrzych do miasta inteligentnego, a tym samym przyjaznego i wygodnego dla mieszkańców.
W ubiegłym roku Wałbrzych zaprezentował się jako miejsce z ogromnym potencjałem w branży IT, co miało potwierdzenie w maratonie programistycznym Software Hackathon, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W efekcie Gmina Wałbrzych podpisała w kwietniu list intencyjny z firmą Nokia, który to otworzył wiele możliwości współpracy oraz rozwoju zawodowego i osobistego dla wałbrzyskich uczniów oraz innowatorów w branży IT. Na pierwsze efekty porozumienia nie trzeba było długo czekać. 18 czerwca Gmina Wałbrzych została zaproszona na otwarcie nowego projektu „Nokia Garage”, czyli miejsca będącego łącznikiem pomiędzy firmą i jej zamkniętym zapleczem technologicznym, a światem zewnętrznym – młodymi naukowcami, startupami, miastami i partnerami biznesowymi. To prawie 500 m2 przestrzeni do twórczej pracy innowatorów. Przestrzeń “Garage” we Wrocławiu składa się z 3 części: Creative Zone, Maker Space i Lab.
- Wałbrzych współpracuje od pewnego czasu z firmą Nokia. Otwarcie jeden z jej inicjatyw czyli „Nokia Garage” we Wrocławiu było dobrą okazją do dyskusji o innowacyjnej strategii jaką Nokia proponuje również miastom średniej wielkiej jak Wałbrzych. Wiele wskazuje na to, że Nokia zadomowi się w Wałbrzychu, co wpisuje się w naszą strategię rozwoju w oparciu o najnowsze technologie – wyjaśnia prezydent Wałbrzycha, dr Roman Szełemej, który zaprezentował plany Wałbrzycha jako miasta inteligentnego. W panelu dyskusyjnym o innowacjach w Polsce wzięli oprócz prezydenta Wałbrzycha także minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, reprezentanci Ambasady Finlandii oraz management firmy Nokia.

źródło: FB Wałbrzych Moje Miasto

 

Wasze komentarze

wtorek, 17.7.2018 13:17
poniedziałek, 16.7.2018 09:39
czwartek, 12.7.2018 13:26
wtorek, 10.7.2018 09:53
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
przewozy międzynarodowe piątka bus
Auto Max
Auto Max