komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 3 kwietnia 2020

Ryszarda, Pankracego


Informacja Wojewody Dolnośląskiego w związku z zagrożeniem koronawirusem

środa, 26.2.2020 15:06 , komentarze: 0 , odsłony: 324
kategorie artykułu:

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem

Na terenie Dolnego Śląska podobnie jak w całym kraju nie stwierdzono przypadku obecności wirusa SARS – CoV-2. Wczoraj, 25 lutego Wojewoda Dolnośląski zorganizował sztab z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, szpitali oraz służb. Spotkania są organizowane codziennie. Wojewoda Dolnośląski pozostaje w stałym kontakcie z przedstawicielami rządu.
W związku z alarmującymi doniesieniami z Włoch podjęto działania prewencyjne obejmujące przygotowanie laboratorium do diagnostyki wirusa SARS – CoV-2, analizę zasobów oddziałów zakaźnych, internistycznych i intensywnej terapii w zakresie maksymalnej liczby miejsc do hospitalizacji oraz prowadzenie polityki informacyjnej w celu przekazywania mieszkańcom regionu wiedzy, jak odróżnić potencjalne zakażenie koronawirusem od innych podobnych w przebiegu infekcji, jak grypa sezonowa czy przeziębienie.
Prosimy o postępowanie zgodnie z zaleceniami, które są na stronie Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, na których można znaleźć informacje dla osób, wracających z północnych Włoch, Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.  
https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch

Wirus przenosi się drogą kropelkową, należy zatem stosować odpowiednie zalecenia w celu zapobiegania zakażeniu. Niezbędne jest przestrzeganie zasad higieny w tym częste mycie rąk wodą z mydłem lub ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

 

Wasze komentarze

czwartek, 2.4.2020 11:39
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki