GrupaWsparcia.pl oferuje darmowe porady prawne dla rodzin

piątek, 14.5.2021 11:08 189 0

15 maja na całym świecie obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Celem tego święta ustanowionego przez ONZ jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów dotykających rodziny. Grupa Wsparcia postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom swoich użytkowników, którzy borykają się z problemami wewnątrz rodziny i uruchomiła grupę „Pomoc prawna”, na której każda osoba może otrzymać darmowe wsparcie w zakresie prawa.

Współczesna rodzina jest przestrzenią przejawiania się sprzeczności i zjawisk, co stawia ją przed wieloma wyzwaniami, zmuszając i mobilizując ją do poszukiwania nowych sposobów radzenia sobie z nimi. Problemy rodzinne mogą mieć różny charakter, przeważnie wiążą się jednak z kryzysami: finansowymi, psychicznymi, społecznymi oraz prawnymi.

Należą do nich m.in.:

  •          problemy finansowe (długi, bezrobocie np. z powodu pandemii);
  •          przemoc w rodzinie;
  •          depresja, zaburzenia nastroju, myśli samobójcze;
  •          problem z nieuregulowanymi alimentami;
  •          separacja i rozwód;
  •          wątpliwości wnikające ze statusu prawnego (np. prawo cywilne, kanoniczne).

Część z nich niestety niemożliwa jest do dochodzenia na gruncie innym niż sądowy. Usługi specjalistyczne, do których należą konsultacje prawne - kosztują sporo i wielu spośród nas zwyczajnie nie stać na to, żeby poradzić się w istotnej sprawie.

Wszystkie osoby, które potrzebują zasięgnąć konsultacji w sprawach: administracyjnych, cywilnych, karnych, alimentów, odszkodowań, podatków i innych mogą to zrobić, dzięki innowacyjnej platformie GrupaWsparcia.pl.

– GrupaWsparcia.pl to pierwsza platforma wsparcia online w Polsce, w której użytkownicy oraz specjaliści oferują swój czas i pomoc innym. Rozwój serwisu oraz uważne wsłuchiwanie się w potrzeby odwiedzających portal sprawiły, że niedawno uruchomiliśmy grupę, w której można zasięgnąć konsultacji prawnika. Nasz specjalista pełni dyżury od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 – 11:00, jednak pytania można kierować do niego również w innej porze. Wystarczy napisać wiadomość na czacie grupy „Pomoc prawna”, a nasz prawnik odpowie na nią w najbliższym możliwym terminie – wyjaśnia Jakub Juszczyk, twórca i administrator platformy GrupaWsparcia.pl.

Aby skorzystać z pomocy prawnej oferowanej przez portal wystarczy zalogować się na platformie GrupaWsparcia.pl (lub założyć nowe konto). Odszukać grupę „Pomoc prawna”  i wysłać zgłoszenie udziału.  Dostęp do niej możliwy jest zarówno w wersji webowej, jak i w aplikacji mobilnej. 

Pomocy prawnej udziela Pan Marcin Matusewicz – prawnik z ponad 20-letnim doświadczeniem i praktyką w zakresie prawa cywilnego, administracyjnego i karnego, współpracujący z Fundacją ADRA Polska.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz