Groźnie wyglądające zderzenie pojazdów. Osobówka wbiła się w przydrożny rów [Foto]

wtorek, 22.11.2022 11:51 1355 1

W poniedziałek 21 listopada po południu na terenie naszego miasta doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z Kusocińskiego zderzył się samochód osobowy z samochodem dostawczym. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji prowadzący większy z pojazdów za doprowadzenie do zdarzenia ukarany został mandatem karnym w kwocie 1500 złotych. Policjanci ruchu drogowego odebrali uczestnikom także dowody rejestracyjne pojazdów za uszkodzenia pokolizyjne.

Po raz kolejny funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym. Użytkownicy samochodów przy dojeżdżaniu do skrzyżowania oznaczonego znakami ostrzegawczymi, włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy muszą zachować ostrożność.

Przypominamy również inne przepisy, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Zwracajmy również uwagę na znaki drogowe.

Wszystkim kierującym przypominamy także, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem właśnie z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Pamiętajmy, aby z ładnej zimowej pogody, którą obserwujemy dziaiaj, korzystać w sposób nie zagrażający innym uczestnikom ruchu. Poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 22.11.2022 16:47
Ładny widok.