Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe w Wałbrzychu

poniedziałek, 6.12.2021 11:30 511 0

Przy zimowej aurze, która w ostatnim czasie utrzymuje się w całym kraju bardzo ważne jest, aby nie przekraczać dozwolonej przepisami prędkości oraz dostosować ją do warunków panujących na jezdni, a także zachować bezpieczną odległość od innych uczestników ruchu. To pozwoli nam uniknąć wypadków drogowych. Jednej z tych rzeczy nie zrobił w sobotę po południu 46-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który kierowanym przez siebie samochodem osobowym na łuku drogi zjechał z jezdni i ostatecznie uderzył w punkt oświetleniowy.

Do zdarzenia doszło około godziny 12:40 na ul. Andersa w Wałbrzychu. Z miejsca zdarzenia poszkodowany mężczyzna, który przez chwilę był zakleszczony w pojeździe, został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Badanie wykazało, że był trzeźwy i miał prawo jazdy. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu za uszkodzenia pokolizyjne.

Zimowa aura daje się we znaki. Apelujemy po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczanie tej dozwolonej przepisami, a także zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego uczestnika ruchu drogowego.

Pamiętajmy również o właściwym wyprzedzaniu innych pojazdów. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem.

Warto także przypomnieć, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)