Górnik Wałbrzych wygrywa w Częstochowie

wtorek, 16.1.2018 14:00 775 0

Zawodnicy Górnika na mecz z AZS Częstochowa jechali podbudowani cenną wygraną w ostatniej kolejce ligowej. Trudy meczu przy bardzo wąskiej ławce dawały o sobie znać przez większość meczu. Pojedynek w Częstochowie miał być trudniejszy. Efekt okazał się zdecydowanie okazalszy.

Początek spotkania lepszy miała drużyna gospodarzy, która dość szybko zdobyła kilku punktową przewagę. Z biegiem czasu do głosu dochodzili biało-niebiescy, którzy dzięki doskonałej grze Durskiego, szybko odrobili straty. Końcówka kwarty okazała się bardzo udana dla wałbrzyszan. Początek drugiej, to perfekcyjna gra Górnika, który szybko uciekł na 16 punktów. Do przerwy gospodarze przegrywali 20:35

W trzeciej kwarcie doskonała gra Górnika, właściwie rozstrzygnęła losy meczu. Wałbrzyscy koszykarze doskonale radzili sobie w obronie i wyjątkowo skutecznie grali pod koszem przeciwnika. W pewnym momencie meczu biało-niebiescy prowadzili już 53:25. Im bliżej końca meczu, tym częściej na placu gry pojawiali się gracze rezerwowi. Pozwoliło to gospodarzom jedynie zmniejszyć różnice punktową. Górnik pewnie pokonuje AZS Częstochowa aż 15 punktami.

AZS Częstochowa - Górnik Wałbrzych 65:80 (13:18, 7:17, 20:29, 25:16)

Górnik: Durski 20 pkt, Spała 16 pkt (6 zb.), Ratajczak 15 pkt, Kruszczyński 13 pkt (6 zb. 5 as.), Wróbel 10 pkt (8 zb.), Krzywdziński 6 pkt (6 zb.)