komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego

Górniczy Dzień Dziecka w Starej Kopalni

poniedziałek, 3.6.2019 08:53 , komentarze: 0 , odsłony: 446
kategorie artykułu:

31 maja obchodziliśmy Górniczy Dzień Dziecka w Starej Kopalni. W zajęciach i wszystkich przygotowanych atrakcjach wzięło udział ok. 300 uczniów wałbrzyskich szkół podstawowych. Partnerami wydarzenia byli m.in.: Wałbrzyskie Stowarzyszenia Górnicze, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze VICTORIA, ZPC Śnieżka, KidsTech czy Urząd Miasta Wałbrzych.

Podczas kilkugodzinnej zabawy dzieci mogły skorzystać z wielu różnorodnych zajęć. W podziemiach wraz ze Skarbnikiem uczestnicy poszukiwali skarbu i poznawali tajniki górnictwa, a w szybie „Julia” komponowały muzykę bazując na dźwiękach wydobywanych przez dawne maszyny przemysłowe podczas interaktywnych warsztatów muzycznych „Instrument Kopalnia”.

W kopalnianym Geoogródku odbywała się gra terenowa „Węgielki”, podczas której dzieci musiały odnaleźć ukryte fragmenty pewnego obrazka, aby finalnie stworzyć z nich puzzle oraz odpowiedzieć na pytania z karty. Z kolei w kuźni na uczestników czekała układanka archeologiczna, pytania górnicze oraz gra terenowa.

W Centrum Ceramiki Unikatowej dzieci mogły poznać legendy o wydobyciu węgla i wykonać figurki inspirowane tymi opowieściami w ramach zajęć „W świecie bajek” oraz za pomocą farb akrylowych pomalować gipsowe odlewy tworząc unikatowe pamiątki gotowe do zabrania.

W trakcie wydarzenia miały miejsce również warsztaty DIY - zrób to sam z KidsTech, które polegały na budowaniu z klocków quadrocoptera - drona RC posiadającego system stabilizacji (żyroskop), światła LED, funkcje powrotu i sterowania na bazie technologii dwukierunkowej częstotliwości 2.4 GHz.

Oprócz szerokiej oferty zajęć do dyspozycji dzieci byli również Górnicy, którzy chętnie dzielili się swoją ogromna wiedzą i doświadczeniem z młodym pokoleniem odpowiadając na liczne pytanie zadawane przez bardzo zaciekawioną młodzież. Pięknym momentem było uroczyste wręczenie podziękowań Górnikom za ogromne zaangażowanie w Górniczy Dzień Dziecka. Ponadto dostępne były również gry i animacje ruchowe, Festiwal Baniek Mydlanych, zajęcia z rysunku na podstawie prac wielkich mistrzów Galerii Sztuki Współczesnej oraz malowanie karykatur węglem przez lokalnego artystę amatora. Dzieci mogły również bawić się na dmuchańcach oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia w Górniczej Fotobudce. Na dzieci czekały również napoje, kanapki oraz owoce.

Górniczy Dzień Dziecka podsumował dyrektor Starej Kopalni, Jan Jędrasik: „Każdy z punktów programu spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, a chętnych uczestników nie brakowało na żadnym stanowisko. Dziękujemy serdecznie wszystkim Partnerom wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom - do zobaczenia w przyszłym roku!” 

 

Wasze komentarze

piątek, 3.7.2020 08:52
sobota, 4.7.2020 08:15
wtorek, 30.6.2020 10:45
poniedziałek, 29.6.2020 15:40
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz