Gmina Wałbrzych stawia na OZE i wodór

wtorek, 11.6.2024 10:07 310 2

Gmina Wałbrzych podpisała list intencyjny z Promet Plast s.c., liderem Energetycznego Klastra Oławskiego (EKO) w zakresie współpracy, wymiany doświadczeń i realizacji projektów z zakresu promowania odnawialnych źródeł energii (OZE), lokalnej produkcji i wykorzystywania wodoru oraz promocji klastrów energetycznych.

Już trzy lata temu Wałbrzych rozpoczął transformację energetyczną z wykorzystaniem wodoru. Jednym z działań jest wprowadzenie niskoemisyjnego środka transportu, jakim są autobusy wodorowe. Już we wrześniu pierwsze autobusy pojawią się w naszym mieście. Stale poszukujemy partnerów w zakresie współpracy w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Współpraca z Promet Plast s.c. to krok w stronę samodzielnego pozyskiwania wodoru. – opowiada Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej.

W ramach współpracy przewiduje się realizację wspólnych projektów badawczo-rozwojowych w zakresie OZE, jak również promowanie innowacyjnych technologii, a także współdziałanie w pozyskiwaniu funduszy na projektu związane z OZE.

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Inżynier UE wtorek, 11.06.2024 20:37
I to jest pomysł jak przetworzyć i wykorzystać wszystkie nadwyżki...
Cd wtorek, 11.06.2024 20:42
Elektrownie wodorowe jak w Oławie.