komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 30 września 2020

Wery, Honoriusza

Funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzali m.in. stan techniczny autobusów

piątek, 14.8.2020 14:25 , komentarze: 0 , odsłony: 314
kategorie artykułu:

Wczoraj funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy przeprowadzili na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego akcję, która miała na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie autobusów. Funkcjonariusze sprawdzali, czy przewoźnicy oraz sami kierujący przestrzegają przepisów związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób oraz przepisów rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w Polsce. Zwracali uwagę również pasażerom, którzy nie zakrywali ust i nosa w trakcie przejazdu autobusami.

Policjanci kontrolowali m.in. oświetlenie zewnętrzne autobusów, układ hamulcowy, ogumienie, właściwe oznaczenie i zastosowanie wyjść awaryjnych, dodatkowe wyposażenie, które powinno znajdować się w pojeździe, stan szyb, sprawność wycieraczek, a także czy w pojazdach nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych. Skontrolowanych zostało łącznie 48 pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych, ale tylko jedno naruszenie dotyczyło niewłaściwego stanu technicznego. Łącznie policjanci ujawnili 26 wykroczeń przepisów kodeksu drogowego oraz Ustawy o transporcie drogowym.

Na zdjęciu inni policjanci w trakcie kontroli autobusu komunikacji miejskiej. Na zdjęciu policjant w trakcie kontroli autobusu komunikacji miejskiej.

Funkcjonariusze badali kierujących na zawartość alkoholu w organizmie. Wszyscy byli trzeźwi. Mundurowi sprawdzali również, czy w pojazdach wykonujących przewóz drogowy osób liczba pasażerów nie przekracza normy dopuszczonej w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w Polsce. Z uwaga przyglądali się również pasażerom i zwracali uwagę, czy zakrywają oni usta i nos elementami odzieży lub maseczkami w trakcie pobytu w autobusach. W tym zakresie łącznie pouczonych zostało 21 kierujących, na 2 funkcjonariusze nałożyli mandat karny i sporządzili 1 wniosek do sądu. Pouczyli również 7 pasażerów.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
czwartek, 24.9.2020 12:19
wtorek, 22.9.2020 10:05
poniedziałek, 21.9.2020 10:04
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki