Fałszował umowy kupna-sprzedaży samochochodów

czwartek, 25.2.2021 09:11 435 0

27 zarzutów usłyszał już 27-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Podejrzany fałszował umowy kupna-sprzedaży samochodów, aby uniknąć opłat celno-skarbowych. Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż pracujący nad sprawą funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zabezpieczyli blisko 150 tego typu dokumentów.

Dochodzenie prowadzone przez boguszowskich policjantów będzie miało swój finał w sądzie. Na ławie oskarżonych zasiądzie 27-letni mieszkaniec Unisławia Śląskiego. Mężczyzna, który na co dzień zajmuje się handlem samochodami, odpowie za wykorzystywanie sfałszowanych umów. Podejrzany został zatrzymany w miniony piątek przed południem w miejscu zamieszkania. Mundurowi zabezpieczyli segregator z blisko 150 tego typu dokumentami. Podejrzany wykorzystywał dane personalne innych osób i podpisywał się w ich imieniu na umowach kupna-sprzedaży samochodów. Wszystko po to, aby samemu uniknąć opłat celnych, bądź skarbowych.
W toku wykonanych czynności procesowych mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów. Usłyszał już 27 zarzutów fałszowania dokumentów i używania ich jako autentyczne. Niewykluczone, że odpowie za kolejne tego typu czyny czyny, co wykaże dalsza analiza zgromadzonego materiału w sprawie. 27-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

W związku z tym zdarzeniem apelujemy do wszystkich mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego o to, aby chronili swoje dane osobowe i nie przekazywali ich osobom nieuprawnionym, gdyż mogą one później zostać wykorzystane do procederu przestępczego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)