Extreme MTB Challenge powrócił do Głuszycy

poniedziałek, 7.9.2020 14:50 671 0

Po kilkumiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, wielkie ściganie powróciło do Głuszycy. Kolarze kolejny raz mieli szansę zmierzyć się z ultramaratonem rowerowym Extreme MTB Challenge, który prowadził przez legendarne trasy Strefy MTB Głuszyca oraz wieloma innymi szlakami.Dopisało wszystko - pogoda, humory, zawodnicy, wolontariusze.

W tym roku chętni mieli do wyboru dwie trasy - CLASSIC liczący ponad 100 km trasy i ok 4000 m przewyższeń oraz HALF, czyli ponad 50 km trasy i ponad 2000 m przewyższeń. Dużo większą popularnością cieszył się dystans CLASSIC, na starcie którego stanęło 90 zawodników z całej Polski! Nieważne jednak jaką trasę wybrali, kolarze jednogłośnie stwierdzali, że trasa była wymagająca, ale warto było pojechać i pościgać się w okolicach Głuszycy.

Najszybszym zawodnikiem na dystansie CLASSIC był Łukasz Klimaszewski z rewelacyjnym czasem 5:49:48! Zwyciężył on także w rywalizacji panów w tej kategorii. Najszybszą kobietą była Justyna Frączek-Bogacka z czasem 7:42:20. Na dystansie HALF najszybszy był Marek Ardelli - ukończył trasę z czasem 3:24:23. Wśród pań zwyciężyła Hanna Fijałkowska, która na mecie pojawiła się z czasem 4:24:19. Warto wspomnieć też o rywalizacji drużynowej. W CLASSICu zwyciężyła drużyna MITUTOYO AZS WRATISLAVIA Wrocław, a w HALFie wygrała drużyna Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych.

źródło: UM Głuszyca