Ekologicznie i z książką

piątek, 16.4.2021 15:24 431 0

22 kwietnia obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI, to dzień szczególny zarówno dla naszej planety jak i dla wszystkich jej mieszkańców. To doskonały moment, by przypomnieć, że o nasz zielony dom powinniśmy dbać przez cały rok, o każdej porze dnia i nocy np. oszczędzając wodę, segregując śmieci, wyłączając niepotrzebne oświetlenie, czy wrzucając zużyte baterie do odpowiednich pojemników.  Jeden z takich pojemników  znaleźć można w czarnoborskiej bibliotece, która ekologiczne święto postanowiła połączyć z obchodami MIĘDZYNORODOWEGO DNIA KSIĄŻKI przypadającymi dnia 23 kwietnia.
I wyszła z tego całkiem lekkostrawna, zielona mieszanka: kwitnąca wymiana, sadzonki dla czytelników oraz internetowe quizy i zagadki, tak w skrócie wygląda pomysł Biblioteki + Centrum Kultury oraz Gminy Czarny Bór na połączenie działań proekologicznych z promocją czytelnictwa.

Jeśli więc odwiedzicie czarnoborską bibliotekę w dniach 19-23 kwietnia to wyjdziecie z niej nie tylko z wypożyczonymi książkami (a jest w czym wybierać), ale i z sadzonką, która upiększy wasz ogródek, balkon, czy działkę. Na osoby odwiedzające B+CK wirtualnie (na profilu FB) czekać będą literacko-ekologiczne quizy i zagadki z nagrodami – oczywiście w kolorze soczystej zieleni. Organizatorzy akcji, kuszą też czytelników KWITNĄCĄ WYMIANĄ... Jeśli macie w domu nadmiar roślin doniczkowych, brakuje wam miejsca na parapetach, albo po prostu chcielibyście podzielić się swoją kwiecistą hodowlą, skontaktujcie się z biblioteką, która deklaruje, że znajdzie roślince nowy dom lub się nią zaopiekuje.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Kamienna Góra oraz Szkółki Roślin Ozdobnych JACHYM w Pustelniku za współpracę oraz bezpłatne przekazanie sadzonek. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz