komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

EKO szaleństwa w Parku Zdrojowym

poniedziałek, 23.9.2019 09:32 , komentarze: 0 , odsłony: 526
kategorie artykułu:

To był jeden z najbardziej udanych pikników i wydarzeń, skierowanych do mieszkańców i gości przebywających w Szczawnie-Zdroju. EKO Piknik i EKO Jarmark, które odbyły się w Parku Zdrojowym 21 września, a na które zaprosił burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, przyciągnęły liczną rzesze mieszkańców. Przy pięknej, słonecznej pogodzie rodzice i pociechy bawili się, ale i edukowali ekologicznie.

W Parku Zdrojowym mnóstwo się działo: przerabialiśmy różne rzeczy na warsztatach z recyklingu, robiliśmy korale z makaronu, obrazy z nakrętek od butelek i mega ciekawe doświadczenia - oranżada z lodowym dymem była MEGA. 
Uczyliśmy się, jak prawidłowo segregować odpady, jakie siać w ogrodzie kwiaty, żeby pszczoły zbierać nektar i produkować pyszny i zdrowy. Dzieci mogły grać na ciekawych i nietypowych grach zręcznościowych, czekały na nie także Wściekłe Ptaszyska - czyli Angry Birds.
Rozdaliśmy 200 toreb z nasionami roślin miododajnych i ponad 100 toreb ekologicznych na zakupy, uszytych przez naszych wspaniałych i zawsze pomocnych seniorów z DDP Senior Wigor!
A na finał pięknie przyozdobiliśmy dwa domki dla owadów zapylających, które w przyszłym tygodniu staną w jednym z parków. Najmłodsi mogli poszaleć na dmuchańcach. 

W Hali Spacerowej działkowcy z całego Regionu Wałbrzyskiego świętowali swoje dożynki, cieszymy się, że mogliśmy gościć tylu wspaniałych ludzi, którzy uprawiając swoje ogrody dbają o ekologię, zieleń i środowisko- bo ogródki działkowe to także zielone płuca każdego miasta!

A na Jarmarku EKO swoje piękne, zdrowe, stworzone ręcznie wyroby, prezentowali niezawodni wystawcy z całego regionu.

 

Wasze komentarze

środa, 16.9.2020 11:13
niedziela, 13.9.2020 08:48
sobota, 12.9.2020 09:15
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki