Dziś policyjne działania ukierunkowane na bezpieczeństwo „Niechronionych uczestników ruchu drogowego”

piątek, 26.2.2021 09:48 163 0

Wałbrzyscy policjanci dzisiaj od godzin porannych prowadzą dzisiaj działania ukierunkowane na bezpieczeństwo „Niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Funkcjonariusze szczególnym nadzorem objęli rejony przejść dla pieszych na ruchliwych drogach terenu Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego.

W trakcie akcji funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zwracają szczególną uwagę na zachowanie się kierujących w stosunku do pieszych. Policjanci nadzorują także prawidłowość poruszania się pieszych po drogach bez wyznaczonych chodników oraz sprawdzają czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych, a także czy stosują się do sygnalizacji świetlnej.

W ostatnim czasie w Wałbrzychu mieliśmy kilka zdarzeń drogowych na przejściach dla pieszych, dlatego po raz kolejny przypominamy wszystkim kierującym, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są w głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Apelujemy jednak również do pieszych. Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas w dalszej odległości, a to daje możliwość szybszej reakcji na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy także, że przed wejściem na jezdnię należy rozejrzeć się. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd, także na przejściu dla pieszych, jest niedozwolone.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz