Dziewięciu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych- jeden miał przy sobie narkotyki i był poszukiwany, inny spowodował kolizję

wtorek, 9.8.2022 09:29 312 0

Funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego tylko od minionego weekendu zatrzymali na ulicach Wałbrzycha oraz regionu łącznie ośmiu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu oraz jednego pod wpływem narkotyków. Trzech mężczyzn kierowało samochodami, pięciu rowerami, a kolejny hulajnogą elektryczną. Niechlubny rekordzista wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu i wjechał samochodem w budynek. Inny z zatrzymanych miał przy sobie narkotyki i był poszukiwany. 

W piątek po godzinie 17:30 policjanci z Boguszowa-Gorc postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierującego poruszającego się samochodem osobowym przez Jaczków. Podczas kontroli nie potwierdziło się, aby mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu, ale funkcjonariusze ustalili, że prowadził pojazd pod wpływem środków psychotropowych. Dlatego też mundurowi zlecili w placówce medycznej wykonanie badania krwi 29-latka dla potwierdzenia procesowego tego faktu i zatrzymali mu prawo jazdy.

Godzinę później dzielnicowi Komisariatu Policji w Głuszycy zauważyli mężczyznę jadącego ulicą Wodną w Zagórzu Śląskim na rowerze. Postanowili sprawdzić i jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec Bielska-Białej znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. 44-latek wydmuchał 0,48 promila tej substancji. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie tysiąca złotych i na jednośladzie dalej nie pojechał.

Do kolejnej kontroli doszło w sobotę przed godziną drugą w nocy. 21-latek jadący hulajnogą legitymowany był na ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju przez policjantów prewencji pierwszego komisariatu. Badanie wykazało w jego organizmie 0,68 promila alkoholu, dlatego wałbrzyszanin do domu nie wrócił już jednośladem. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

Następny z mężczyzn znajdujących się pod wpływem alkoholu wpadł w ręce funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach 6 sierpnia po godzinie 23:00 w Boguszowie-Gorcach na ul. Grota-Roweckiego. 28-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego podczas jazdy rowerem miał w wydychanym powietrzu 0,32 promila tej substancji w organizmie. Otrzymał grzywnę w postaci tysiąca złotych i również do domu wrócił pieszo.

Tego samego dnia przed północą policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierującego samochodem osobowym na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu. Mężczyzna znajdował się również pod wpływem alkoholu. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 37-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał 0,52 promila tej substancji w organizmie. W jego przypadku zakończyło się na zatrzymanym prawie jazdy i skierowaniu sprawy do sądu.

W niedzielę po godzinie drugiej w nocy inni funkcjonariusze ruchu drogowego otrzymali informację o tym, że starszy mężczyzna na ul. Solickiej w Szczawnie-Zdroju wjechał w budynek mieszkalny. Chwilę później mundurowi skontrolowali stan trzeźwości kierującego samochodem osobowym. 62-latek okazał się kompletnie pijany. Miał 2,58 promila alkoholu we krwi, przez co pożegnał się na dłuższy czas z prawem jazdy. Jego samochód trafił na parking strzeżony. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi teraz do sądu.

Niedzielny wieczór to kierujący rowerem zatrzymany przez policjantów prewencji pierwszego komisariatu. Nie dość, że 26-latek jechał jednośladem będąc w stanie nietrzeźwości - a dokładnie mając 2,28 promila alkoholu w organizmie - to dodatkowo posiadał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy i był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym. Teraz wałbrzyszanin najbliższy rok spędzi w więzieniu za wcześniejsze kradzieże przewodów telekomunikacyjnych.

Kolejny rowerzysta wpadł w ręce mundurowych w niedzielę po godzinie 23:00 w Głuszycy na ul. Parkowej. Miejscowi dzielnicowi ustalili, że 40-latek miał w organizmie blisko promil alkoholu. Skończyło się więc na mandacie karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych i pieszą wędrówką do domu.

Dzisiaj przed godziną 10:00 w ręce funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach w Łącznej wpadł natomiast 56-letni rowerzysta. W przypadku tego mężczyzny na wyświetlaczu urządzenia pojawił się ponad promil alkoholu. W jego przypadku interwencja zakończyła się również mandatem karnym.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami - tak jak rowerzyści - natomiast z wysoką grzywną, a w przypadku sporządzenia wniosku o ukaranie nawet zakazem kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)