Dzielnicowi z Mieroszowa i Boguszowa - Gorc rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie podczas wakacji

czwartek, 23.6.2022 08:54 156 0

22 czerwca dzielnicowi z Mieroszowa i Boguszowa - Gorc udali się do Szkoły Podstawowej w Sokołowsku, aby porozmawiać z uczniami o bezpieczeństwie podczas wakacji m.in. w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Podczas spotkania zapoznano dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania podczas pobytu w domu, w szkole, na ulicy. Najważniejszym elementem pogadanki był jednak bezpieczny letni wypoczynek.

Funkcjonariusze przybliżyli dzieciom po raz kolejny problematykę związaną z bezpiecznym zachowaniem się podczas wakacji w różnych sytuacjach. Omówili elementarne zasady ruchu drogowego. Przypomnieli, że nie należy ufać obcym osobom. Temat ten szczególnie dotyczy handlu ludźmi, a także zachęcaniem przez nieznajome osoby do korzystania z narkotyków i dopalaczy, które w końcowym efekcie mogą skończyć się wizytą w szpitalu.

Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli także numery alarmowe oraz przekazali niezbędne informacje dotyczące spędzania wolnego czasu w lesie oraz nad wodą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)