komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Dzieci z ul. Tunelowej mają nowy plac zabaw

środa, 12.8.2020 14:54 , komentarze: 0 , odsłony: 238
kategorie artykułu:

Dzieci z ul. Tunelowej w Wałbrzychu mają nowy plac zabaw. Dla dobra maluchów siły zjednoczyli: duża firma, pozarządowa organizacja i sami mieszkańcy.

Nowoczesne i bezpieczne urządzenia z atestami na rekreacyjny plac przy ul. Tunelowej kupiła dzieciom spółka Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy. KSS Bartnica podarowała też bezpłatnie kruszywo do wyrównania terenu. Ale ani okoliczni mieszkańcy, ani Stowarzyszenie Przyjaciół dzielnicy Podgórze nie czekali na ten prezent z założonymi rękoma: ludzie wspólnymi siłami wysprzątali teren, wykarczowali chwasty, odnowili ławki.- Przyjechałem tu niedawno w sobotę, by zabrać coś z biura. I zobaczyłem, jak wiele osób, z własnej inicjatywy, porządkuje to miejsce - mówi Radosław Mechliński, kierownik bocznicy kolejowej należącej do KSS Bartnica, która też znajduje się na Tunelowej.

Razem najlepiej

- Takie wspólne działania są najbardziej wartościowe. Nowy plac zabaw daje radość dzieciom i rodzicom, ale też zjednoczył mieszkańców do solidarnej pracy i troski o to miejsce. A my mamy satysfakcję, że mogliśmy wesprzeć tę ważną dla uśmiechu i bezpieczeństwa maluchów inicjatywę - mówił Jakub Madej, prezes KSS Bartnica, przekazując symboliczny klucz do placu zabaw.
W imieniu mieszkańców klucz odebrała Kamila Rogowska. - Na Tunelowej mieszka dużo dzieci. Gdy z sąsiadami zauważyliśmy, że nasze pociechy wolą przesiadywać na krawężnikach albo biegać po jezdni, bo urządzenia na dotychczasowym placu zabaw zużyły się i stały dla dzieci mało atrakcyjne to pomyślałam, że trzeba działać - opowiada pani Kamila.
Zachęciła maluchy, by same napisały w tej sprawie list do KSS Bartnica, z której bocznicą sąsiadują.

- Pan prezes Jakub Madej zareagował na pismo dzieci niemal od razu. Zadeklarował, że kopalnia pomoże, poprosił tylko o informację, jakich sprzętów potrzeba. Po rozmowach z naszymi pociechami nakreśliliśmy ich najważniejsze oczekiwania i dziś mamy to piękne miejsce, za które serdecznie dziękujemy! - mówiła Kamila Rogowska, odbierają symboliczny klucz.
A dzieci z Tunelowej wręczyły prezesowi KSS Bartnica rysunek serca z podpisami. - Dla takich chwil wiemy, że warto pomagać - mówił Jakub Madej.
Najmłodsi chętnie i licznie korzystają teraz z placu zabaw. Ma on tym większe znaczenie, że w tym roku, ze względu na pandemię, wiele rodzin nie wyjechało na wakacje.

Atrakcje dla wszystkich

Plac zabaw to tylko jedna z nowości, które czekają mieszkańców Tunelowej. W modernizację tutejszego, rekreacyjnego terenu aktywnie włączyło się Stowarzyszenie Przyjaciół dzielnicy Podgórze.
- Plac zabaw jest super! Dlatego wspólnie z Radą Wspólnoty Samorządowej planujemy tu także montaż zewnętrznej siłowni dla seniorów oraz nowych sprzętów na boisko sportowe. Aby wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek, mogli korzystać z tego terenu - zapowiada Krzysztof Gołosz, prezes stowarzyszenia.
Póki co -  gdy dzieci dokazują na placu zabaw - ich rodzice, mając na oku swoje pociechy, rozgrywają na przylegającym boisku pełne emocji, sąsiedzkie mecze.
- To miejsce nas jednoczy - podkreślają mieszkańcy Tunelowej.

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 12:26
poniedziałek, 14.9.2020 11:34
poniedziałek, 14.9.2020 11:23
poniedziałek, 14.9.2020 10:48
poniedziałek, 14.9.2020 09:38
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz