Dwukrotnie uszkodził pojazd swojej byłej partnerki

wtorek, 21.3.2023 16:44 705 0

29-letni mieszkaniec Wałbrzycha trafił w poniedziałek 20 marca w ręce policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili, że to on w minioną niedzielę uszkodził zaparkowany w dzielnicy Biały Kamień samochód osobowy. Dodatkowo udowodnili mu, że zdewastował ten sam pojazd blisko miesiąc wcześniej. Mężczyzna za popełnione przestępstwa może teraz trafić za kraty więzienia na 5 lat. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

Policjanci kryminalni pierwszego komisariatu w poniedziałek 20 marca otrzymali informację o uszkodzeniu mienia i ustalili, że 29-letni mężczyzna - były partner pokrzywdzonej kobiety - dwa dni wcześniej kopnął nogą w pokrywę bagażnika samochodu osobowego zaparkowanego przy ul. Daszyńskiego w Wałbrzychu i tym samym spowodował straty w kwocie blisko 700 złotych. Zebrane w sprawie informacje pozwoliły na szybkie ustalenie miejsca pobytu sprawcy zdarzenia. 29-letni wałbrzyszanin wpadł w ręce funkcjonariuszy przed południem przy ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu.


W trakcie czynności procesowych mundurowi udowodnili podejrzanemu, że praktycznie miesiąc wcześniej, bo 24 lutego, również dokonał dewastacji tego samego samochodu, ale uszkadzając w nim szybę czołową, gdzie wartość strat wyniosła wtedy ponad tysiąc złotych.

Mężczyzna przyznał się do obu popełnionych czynów. Tłumaczył, że jest skonfliktowany z byłą partnerką. Niestety to kolejny przykład na to, że warto rozwiązywać swoje problemy zgodnie z przepisami prawa. W innym przypadku może to się zakończyć popełnieniem przestępstwa, a za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)