Dwoje nietrzeźwych kierujących zatrzymanych

wtorek, 29.9.2020 12:12 263 0

Wałbrzyscy policjanci podczas ostatniego weekendu zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierujących. 41-letnia kobieta w stanie upojenia alkoholowego doprowadziła do groźnie wyglądającej, ale na szczęście niegroźnej w skutkach, kolizji. Oboje kierujący mogą teraz trafić za kraty więzienia na 2 lata.

Do pierwszej kontroli doszło w piątek około południa. W ręce funkcjonariuszy „drogówki” w Wałbrzychu na ul. Noworudzkiej wpadła 41-letnia mieszkanka Wąłbrzycha. Kobieta spowodowała realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, gdy w wyniku nadmiernej prędkości i stanu nietrzeźwości, przejechała samochodem przez pas zieleni odgradzający obie jezdnie, by ostatecznie znaleźć się na pasie ruchu do jazdy w przeciwnym kierunku. Badanie alkomatem wykazało u podejrzanej ponad 1,20 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze odebrali kierującej prawo jazdy kat. B oraz elektronicznie dowód rejestracyjny za uszkodzenia pojazdu, który trafił na parking strzeżony na koszt nietrzeźwej kobiety.

Drugi z kierujących - 56-letni mieszkaniec Wałbrzycha - został zatrzymany również przez policjantów ruchu drogowego w niedzielę po godzinie 13:00 na ul. Broniewskiego w Wałbrzychu. Mężczyzna miał ponad 0.90 promila alkoholu w organizmie. W momencie kontroli funkcjonariusze również odebrali wałbrzyszaninowi prawo jazdy kat. A i B.

Obojgu kierującym za popełnione czyny grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Dlatego też kolejny już raz apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informację dyżurnemu wałbrzyskiej komendy, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Przypominamy. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które mogę w ostateczności zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz