Dwoje nietrzeźwych kierujących zatrzymanych przez policję podczas piątkowego „Trzeźwego poranka”

poniedziałek, 13.9.2021 11:12 199 0

10 września w Dziećmorowicach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali dwoje kierujących, którzy wsiedli "za kółko" po spożyciu alkoholu. Kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie.

108 kierujących przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w piątkowy poranek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Do wzmożonych działań kontrolnych doszło w godzinach od 5 do 9 na ulicy Sienkiewicza w Dziećmorowicach.

W grupie wszystkich przebadanych osób była 31-letnia wałbrzyszanka, która kierowała o godzinie 7:00 samochodem dostawczym mając ponad promil alkoholu we krwi. U drugiego z kierujących, który przed godziną 9:00 jechał „na podwójnym gazie” – 42-letniego mieszkańca powiatu międzyrzeckiego - badanie wykazało blisko 0,7 promila tej substancji w organizmie. Obojgu kierującym w momencie kontroli funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

Okazuje się, że pomimo praktycznie codziennych apeli mieszkańcy naszego miasta i powiatu oraz podróżujący wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i kierują pojazdami pod wpływem alkoholu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zapowiadają więc kolejne tego typu akcje na terenie Wałbrzycha i gmin ościennych.

Za popełnienie przestępstwa każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)