Dwoje młodych wałbrzyszan odpowie przed sądem za różnego rodzaju kradzieże sklepowe

sobota, 22.10.2022 10:20 162 0

Tylko w czwartek w ręce wałbrzyskich policjantów pierwszego komisariatu wpadło dwoje złodziei, którzy odpowiedzą za różnego rodzaju niewielkie kradzieże marketowe. Z półek sklepowych dwóch placówek handlowych w ostatnim czasie znikały artykuły monopolowe oraz spożywcze. Z ustaleń mundurowych wynika, że podejrzani celowo kradli niewielką ilość produktów, aby w przypadku zatrzymania ewentualnie odpowiadać za wykroczenia, a nie za przestępstwa. To im się jednak nie udało, gdyż zastosowanie miał tutaj artykuł 12 Kodeksu karnego mówiący o czynie ciągłym, czyli o dwóch lub więcej zachowaniach, podjętych w krótkich odstępach czasu. O losie dwojga zatrzymanych mieszkańców naszego miasta zadecyduje teraz sąd.

W czwartkową noc policjanci prewencji pierwszego komisariatu patrolowali dzielnicę Biały Kamień. To właśnie przy ul. Andersa zauważyli poszukiwanego przez funkcjonariuszy drugiego komisariatu 25-letniego mieszkańca naszego miasta. Mundurowi z tej jednostki udowodnili mężczyźnie, że w ostatnim czasie wielokrotnie wychodził z jednego ze sklepów przy ul. 11 Listopada z produktami alkoholowymi oraz spożywczymi nie płacąc za zakupy, gdzie łączna wartość strat oszacowana została na kwotę 692 złotych.

W ręce innych funkcjonariuszy z tej jednostki w czwartek przed godziną 13:00 w jednym z obiektów handlowych przy ul. Długiej w Wałbrzychu wpadła natomiast 24-latka. Kobieta została chwilę wcześniej ujęta przez pracowników sklepu, kiedy to, po zabraniu z półek sklepowych artykułów spożywczych, próbowała uciec. Prowadzący czynności procesowe policjanci z „jedynki” ustalili, że młoda wałbrzyszanka jeszcze ośmiokrotnie w krótkich odstępach czasu dokonała kradziezy w tym samym markecie, a straty oszacowane zostały na kwotę łączną 593 złotych.

Oboje podejrzani przyznali się do popełnionych czynów i złożyli wyjaśnienia. Za kradzieże grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)