Dwóch złodziei zatrzymanych na kradzieżach sklepowych

środa, 15.9.2021 08:59 124 0

Dwóch złodziei uchwyconych przez czujnych pracowników ochrony jednego z obiektów handlowych na kradzieżach, zostało ostatecznie zatrzymanych przez policjantów pierwszego komisariatu. Obaj z marketu budowlanego próbowali wynieść materiały i narzędzia do przeprowadzenia remontów.

13 września po godzinie 9:00 policjanci prewencji pierwszego komisariatu otrzymali informację o ujęciu przez pracowników ochrony placówki handlowej przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu mężczyzny w wieku 46 lat, który nie płacąc za zakupy próbował wynieść ze sklepu markową wkrętarkę o wartości blisko 900 złotych. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci przyjechali na miejsce i zatrzymali podejrzanego. Mieszkaniec Wrocławia w trakcie czynności procesowych przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Towar w stanie nienaruszonym wrócił na półki sklepowe.

Wieczorem – około godziny 20:00 - inni funkcjonariusze otrzymali informację, że w tej samej placówce handlowej pracownicy ochrony ujęli na kradzieży 29-letniego mężczyznę. Sprawca tym razem z półek sklepowych zabrał sprzęt budowlany o wartości blisko 700 złotych. Funckjonariusze ponownie odwiedzili dzielnicę Podzamcze i zatrzymali tam podejrzanego. I w tym przypadku cały skradziony towar wrócił na półki sklepowe. Wałbrzyszanin usłyszał natomiast zarzut kradzieży. Podczas przesłuchania również przyznał się do winy.

O losie obu złodziei zadecyduje teraz sąd. Za popełnione przestępstwa podejrzani mogą trafić za kraty więzienia na 5 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)