Dwóch przestępców drogowych zatrzymanych

wtorek, 7.4.2020 09:40 473 0

Wałbrzyscy oraz głuszyccy policjanci w minioną sobotę zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych i wsiedli „za kółko” samochodów osobowych. Teraz obaj mężczyźni staną przed sądem.

Funkcjonariusze przez cały czas zwracają szczególną uwagę na przestępców drogowych. W ten weekend wyeliminowali z ruchu dwóch tego typu kierujących. Najpierw w sobotę około godziny 14:30 przy ul. Armii Krajowej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego mieszkańca Wałbrzycha, a przed godziną 23:00 w Głuszycy na ul. Sienkiewicza miejscowi funkcjonariusze kontrolowali 32-latka. Obaj decyzją sądu mieli zakaz kierowania pojazdami od 2018 roku, a prowadzone przez nich samochody trafiły na parkingi strzeżone.

Przypominamy, że w przypadku popełnienia przestępstwa jazdy pomimo orzeczonego przez sąd zakazu sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Dlatego apelujemy po raz kolejny. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pond numerem 112, które przekaże informacje najbliższej jednostki Policji, a dyżurny wyśle w miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy: osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)