Dwóch pracowników ukradło z terenu firmy elektronarzędzia i nie pojawili się w pracy

wtorek, 12.9.2023 21:03 446 0

Dwóch byłych już pracowników jednej z wałbrzyskich firm najpierw ukradło z terenu przedsiębiorstwa elektronarzędzia, a następnie nie stawił się do pracy. Pierwszy z mężczyzn wpadł w ręce policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy w środę, 6 września bezpośrednio po zgłoszeniu od pracodawcy. Drugi w piątek, 8 września został zatrzymany przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Starty w mieniu właściciel oszacował na kwotę 5,5 tysiąca złotych.

Mundurowi zgłoszenie o kradzieży firmowego mienia otrzymali w poprzednią środę, 6 września. Pod domem jednego z pracowników pokrzywdzony odnalazł swój samochód, ale nie było w nim elektronarzędzi. Policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy przed 21.00 udali się do wskazanego mieszkania przy ul. Niepodległości, gdzie zatrzymali 50-latka i osadzili w celi policyjnej izby zatrzymań.

W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że sprawca nie działał sam, a w kradzieży pomógł mu inny były już pracownik – 31-latek. Dlatego też w piątkowe przedpołudnie policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu odwiedzili wytypowane mieszkanie przy ul. 11 listopada. Młodszy z mężczyzn również trafił ostatecznie do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w wałbrzyskiej komendzie.

Obaj podejrzani w jeszcze przed weekendem usłyszeli zarzut kradzieży mienia i niebawem staną przed sądem. Za to przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Trwają czynności zmierzające od odzyskania utraconych elektronarzędzi.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)