komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 19 stycznia 2021

Henryka, Mariusza

Dwóch pijanych kierowców zatrzymanych, jeden bez prawa jazdy

poniedziałek, 11.1.2021 10:22 , komentarze: 0 , odsłony: 165
kategorie artykułu:

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców miasta oraz powiatu wałbrzyskiego policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch kolejnych kierujących, którzy wsiedli za kierownice swoich samochodów pod wpływem alkoholu. Jeden z mężczyzn miał ponad promil tej substancji w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 

W sobotę po godzinie 23:30 policjanci prewencji Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 22-latka, który kierował na ul. Wylotowej w Wałbrzychu samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało u wałbrzyszanina 1,01 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna dodatkowo nie posiadał nigdy prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo oraz wykroczenie grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Natomiast 11 stycznia po godzinie 6:30 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali na ul. Jasnej w tej miejscowości 30-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Jechał on samochodem osobowym mając w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu. Policjanci odebrali boguszowianinowi prawo jazdy. Teraz za popełnione wykroczenie czeka go długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finasowa.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 13 godz temu
czwartek, 14.1.2021 18:21
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz