Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymanych

wtorek, 15.6.2021 11:28 242 0

Wałbrzyscy policjanci podczas ostatniego weekendu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich w stanie upojenia alkoholowego doprowadził do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Na szczęście jego uczestnicy doznali obrażeń nie zagrażających ich życiu. Teraz obaj podejrzani mogą trafić za kraty więzienia.

W sobotę po godzinie 23:00 w ręce funkcjonariuszy ruchu drogowego w Boguszowie-Gorcach na ul. Żeromskiego wpadł 22-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna jadący z dwojgiem pasażerów rozbił kierowany przez siebie samochód osobowy zjeżdżając z jezdni i uderzając w pobliską skarpę. Badanie wykazało u podejrzanego 1,21 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że 22-latek miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy za kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Po wykonanych na miejscu czynnościach prowadzony przez mężczyznę pojazd trafił na parking strzeżony do dalszych celów procesowych, a kierujący do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty.

Drugi z kierujących - 35-letni mieszkaniec Wałbrzycha - został zatrzymany również przez policjantów ruchu drogowego w niedzielę około godziny 19:30 na ul. Hetmańskiej w Wałbrzychu. Mężczyzna miał 1,81 promila alkoholu w organizmie. Jego pojazd również trafił na parking strzeżony.

Obaj sprawcy staną teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości - a pierwszy z nich za dodatkowo spowodowanie zdarzenia drogowego - mogą trafić za kraty więzienia na dwa lata. Grozi im także wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)