Dwóch nastolatków kradło "na wyrwę"

poniedziałek, 9.2.2015 13:14 669 0

Polijanci z Głuszycy zatrzymali 16-letniego mieszkańca Jedliny Zdrój oraz jego 15-letniego pomocnika. Nieletni podejrzewani byli o kradzież toreki na tzw. wyrwę. Odzyskano część skradzionego mienia. Obaj chłopcy za kradzież odpowiedzą przed sądem rodzinnym. 

7 lutego  funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Guszycy przyjęli zgłoszenie o kradzieży torebki na tzw. „wyrwę”. Do 68-letniej kobiety idącej ul. Chrobrego w Jedlinie Zdrój podbiegł młody mężczyzna. Silnym szarpnięciem wyrwał niesioną w reku torebkę z m.in. dokumentami, telefonem komórkowym oraz pieniędzmi w kwocie 1000zł. Pokrzywdzona straty oceniła na ponad 1600zł. Stwierdziła również, że jest w stanie rozpoznać sprawcę. 
Funkcjonariusze z Głuszycy na podstawie opisu przedstawionego przez pokrzywdzoną, wytypowali sprawcę kradzieży, który tego samego dnia został zatrzymany. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Jedliny Zdrój, który „skok” zaplanował ze swoim 15-letnim kolegą. Zatrzymany nie przyznawał się do winy, jednak w czasie konfrontacji zmienił zdanie. Wskazał nawet miejsce gdzie wyrzucił torebkę z dokumentami. 
O dalszych losach 16-latka oraz jego 15-letniego „pomocnika” zadecyduje sąd rodzinny. 

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)